28 Ocak 2016 Perşembe

komünist

koskocaman iri gövdeli bir adamım ben
sevmelerde çocuk
eylemleri hala genç, hala fidan
yüreği ağır mı ağır kimine orman
sözlerim nehir Deniz'e
gözlerimde kurtarılmış özgür bir ülke düşlemi
avuçlarımdan dökülen erken çocuk sevinçleri
Mahir'e, Yusuf''a, Deniz'e
sloganlar kaldı onlardan hepimize
bir de kavgamız

en güzelinden..................................

"günümüzde sürekli bir yerlere yanaşan bir sol kesim var ülkemizde. sürekli liberallere, kapitalistlere, gericilere, AB'cilere, Amerikancılara yeni söylemler derlemesinde şirin gözüken, yanaşma olan bu sol ilkesizlikler, enternasyonal sosyalizm mücadelemize ağır bir darbe vurmaktadır. bunu iyi etüt edip, örgütlülüğü buna göre güçlü tutmak, partiyi güçlendirmek zorundayız.

Komünist Parti sosyalizmin evrensel ilkelerinden taviz vermeden savunusunu kararlı biçimde devam ettirmektedir. emeği, emekçinin alın terini serbest piyasa argümanı yapan, oy kaygısı güden, sol söylem kisvesine bürünmüş yanaşmacıların, gericiliğe ve faşizme karşı olan devrimci mücadelemizde yerleri yoktur.

özellikle genç kardeşlerimize olan söylemlerimizde, onların ülkesinin gerçeklerini irdelemelerini, olumsuzlukları sorgulamalarını, yargılarını bilgi ve pratikle güçlendirmelerini, birey olma hüviyetlerini donatmalarını, ezilen yoksul emekçi halklarına karşı sorumluluk hissi kazanmaları gerektiğini söylemek isterim. sosyalizm eşitliğin, özgürlüğün, emeğin, insan olma onurunun yükseltildiğinin savunusudur. bu anlamda bilinç kazanmış bir toplumculuk rüyasına emek vermek, yarınlarımızı aydınlığa taşımakla eş değerdir. ülkemizde bugün yaşananlar ağır bir teokrat faşizm olup, teokrat bir diktasala doğru bütün ülke insanı ama bilerek ama bilmeyerek hızla sürüklenmektedir.    

zaman kirli zaman çocuklar. 
acıları paylaşmanın, sevinçleri yaşatmanın, 
direnirken selamlaşmanın zamanı çocuklar. 
selam olsun hepinize, 
selam olsun yürekli devrim mücadelenize yoldaşlar"..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder