22 Ocak 2016 Cuma

Saygısız sömürgeciye “görüşmem” diyemediniz mi?


Joe Biden, Türkiye'yi ziyaret etti. Bir otele yerleşti ve uzunca bir listeden türlü insanla görüşmeler yaptı. AKP, HDP, CHP milletvekilleriyle, akademisyenlerle, “insan hakları savunucuları” ile, Can Dündar'ın oğlu ile.
MHP “görüşme talebinin muhtemel konusunu ve davetin maksadını dikkate alarak böyle bir zeminde bulunamayacağını” duyurdu. “Sömürge valileri ile Ortadoğu'yu kana bulayan emperyalist gücün temsilcileri ile görüşmeyiz” demediler de, “Kürtlerden konuşmayacak olsak gelirdik ama konuyu beğenmedik” diyebildiler. "Ortadoğu tasarımınız kesinleştiğinde bizim de katkımız olur. Ama tasarımda Kürtlere vereceğiniz yer konusuna bizi karıştırmayın" demiş oldular.
Eski devirlerde, sömürge valileri atanırdı. Sömürge valilerinin şatoları, konakları olurdu. Buralarda yemekli davetler düzenleyerek görüşmelerini yaparlardı.
Joe Biden saygısız bir sömürgeci. Bir otele yerleşip, görüşeceklerini sırayla buraya çağırıyor.
Bir buçuk ay önce diktatörün emriyle Can Dündar'ın hapsedilmesi kararı çıktığında “Hükümsüzdür” demiştik. Şimdi Dündar'ın oğlu, “Biden, baban çok cesur bir adam dedi. Biz de teşekkür ettik” dediğinde içimiz burkuluyor. Can Dündar'ı dava yoldaşımız olarak gördüğümüz ya da ülkemizde liberal kalem erbabının sırtını Amerika'ya dayamadan cesur olabildiğini düşündüğümüz için değil. Bu kadarını yapamamaları gerekirdi diye düşündüğümüz için.
Bu ülke, bizzat Amerikancı faşistler, hamburger milliyetçileri, Davos kabadayısı sahtekarlar eliyle bu noktaya getirilmiştir.
Yurtseverler, barışseverler, emekten yana aydınlar, gerçek düşünce insanları, Türkler, Kürtler...
Silkinin. Bu ülkeyi bu onursuzluğun içinden çıkarmak görevimiz var.
Türkiye'nin, içine itildiği karanlıktan çıkmak için bizzat onu bu karanlığın içine iten güçlerden medet umması bir çılgınlıktır.
Ülkeyi bu onursuzluğun içine itenler, bu onursuzluğun içinde rahat edenler bizden uzak dursun

.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder