18 Ocak 2017 Çarşamba

Komünist Parti 22 Ocak'a çağırıyor.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, yazı
Daha önce yoğun kar yağışına bağlı ulaşım sorunları nedeniyle ertelenmiş olan toplantı için çağrı "Bir kez daha tarihe tanıklık etmek için!" ifadesiyle duyurulmuştu.

Komünist Parti Merkez Komitesi yedi TKP üyesinin yaptıkları buluşma çağrısını olumlu bulduğunu belirttiği açıklamasında şöyle demişti:

"İki buçuk yıl önce yaşanan iç sorun sırasında faaliyeti bir mutabakatla askıya alınan TKP’nin siyasal mücadelede yerini almasının zamanı gelmiştir. Bu yalnızca öznel sorunların aşılması için yeterli zeminin oluşmasıyla ilgili değildir. 


Türkiye’de işçi sınıfının hakiki temsilcisinin görkemli biçimde yerini almadığı bir zaman diliminin sonlanması zorunludur. Bu yönde bir çıkışın biricik tarihsel adresi olan TKP’nin yokluğu artık dayanılmaz hale gelmiştir.


Kaldı ki, 2014’te yaşananlar da dar anlamda bir iç sorun olarak görülemez. TKP geleneği ülkemizin içinden geçtiği siyasal iklimden ayrı görülemeyecek liberal-tasfiyeci bir saldırıya uğramıştır. Bu saldırı döneminin kesinkes kapanacağı bir buluşma her anlamda tarihsel öneme sahip olacaktır.Geride bıraktığımız Pazar günü, 25 Aralık’ta TKP’nin hukuksal açıdan zorunlu olan resmi kongresi gerçekleştirildi ve Partinin tüzel kişiliği güvence altına alındı. Şimdi sıra TKP’nin, geleneğine sahip çıkanlar ve geleceğe sosyalist devrim perspektifiyle bakanlar tarafından siyaset sahnesinde yeniden ayağa kaldırılmasındadır."

Açıklamada yapılacak toplantı için "TKP’nin yetkili kurulları oluşturulmakla kalınmayacak, yeniden umudun örgütlenmesi için kollar sıvanacaktır" denilmişti.

Komünist Parti, üye ve dostlarını 22 Ocak Pazar günü saat 15.00’te İstanbul Haliç Kongre Merkezi’ne, tarihe tanıklık etmeye çağırıyor.


.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder