23 Ocak 2017 Pazartesi

Uğur Mumcu netliğini anlamak


Uğur Mumcu nun memleket söylevleri ve mesajları netti. 
Ve o kadar kati bir netlik içeriyordu ki, bu ülkede kimler yurt haini, kimler yurtsever tartışmasız kabul ederdiniz. Böylesine bir netlikte 24 ocağı sabahı arabasına koyulan bir bombayla evinin önünde katlettiler Uğur Mumcuyu. Bomba patlamış, Uğur Abi paramparça olmuştu. O kadar kati bir netlik içeriyordu ki katledilişi, yurt hainleri o kahpe korkaklık la sırra kadem basarken, on binlerce yurtseverin omuzlarında, Uğur Mumcu karanfillerle cebeci asri mezarlığına defnedilmişti. 

Ve onun bıraktığı netlik bu günün güncelinde bulanık yüzlü iğreti yurt hainlerini tanımamıza, onu katledenleri "işte bunlar" diyecek kadar net bir tavırla işaret etmemize yetiyor ve artıyor bile diyebilirim. 

Saygıyla Anıyoruz.Uğur Mumcu - Bir kişiye yapılan haksızlığı her insan yüreğinde ve bilincinde duymalıdır bütün ağırlığınca. Bu sorumluluk bilinci kurulmamışsa her yeni haksızlık bir ‘’Kader’’ gibi benimsenir bütün toplumda. Oysa ne yoksulluk ne de haksızlık ‘’Kader’’ değildir. Yoksulluğun ve haksızlığın nedenleri vardır. Bunları birer birer saptayıp toplumun önünde haykırmak gerekiyor.


.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder