8 Mart 2017 Çarşamba

Ben Ulrike Bağırıyorum
Çok güvenli görünüyorsunuz! 

Fakat sanmayın ki bu böylece devam edecek. Öfke ve nefret büyük geminizin makine dairesinde terden geberenlerle birleşecek, biliyorum. İspanyol, türk, yunan, arap, italyan göçmenler ve avrupa’nın tüm ezilenleri ve tüm kadınlar, ezildiğinin, aşağılandığının sömürüldüğünün farkında olan tüm kadınlar neden burada olduğumu ve beni neden öldürmek istediğinizi anlayacaklar. 
Gardiyanlar, yargıçlar, politikacılar, hiç biriniz umurumda değilsiniz. Asla beni delirtemeyeceksiniz. Beni sağlam öldüreceksiniz. Mükemmel bir ruh ve mükemmel bir beyinle. Böylece herkes katillerin devleti ve katillerin hükümeti olduğunuzu anlayacak. Herkes sosyal demokrasinin neye benzediğini anlayacak.
Şimdiden cesedimi kaçırıp saklamanızı, kapıyı avukatlarıma kapatmanızı görür gibiyim. Ulrike Meinhof kendini astı diyeceksiniz. Kanlı ellerinizle kapıları yüzlerine kapatacak ve fotoğraf çekmeyi soru sormayı yasaklayacaksınız. 

Yasak diyeceksiniz, cesedi incelemek yasak, soru sormak, düşünmek, tahmin etmek yasak. yasak. ama kendi korkunuzu yasaklayamazsınız. Her katile özgü korkuyu yasaklayamazsınız.
Cesedim bir dağ gibi ağır olacak. Yüz bin ve yüz bin. Yüz binlerce kadın kolu bu kocaman dağı kaldırıp omuzlarına alırken sizin oturduğunuz o sahte tahtı sarsacak müthiş bir kahkaha atacaklar.
ve hep birlikte bağıracaklar: Ulrike Meinhof’u öldüremeyeceksiniz.
Ben Ulrike Bağırıyorum.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder