22 Nisan 2017 Cumartesi

kolonya cumhuriyeti
Disk açıklama yapmış 1 Mayısla ilgili "kutlayacağız, zıplayacağız, cart, curt". Taksim nerde lan çarşı pazar tezgahtarı. Alanlarda kutlayacakmış. Yani padişah nerde derse orda kutlarız hıyarlığı. Memleketi bok götürse lağım bizim lağımımız akar gideriz sendikacılığı. Adı içinde Devrimci olan bir sendika yönetiminin sosyal demokrat puştluğa pirim vermesini işçi sınıfı müsaade etmeyecektir günü geldiğinde diye bir realite var elbet. O da ancak eğitimli sınıf bilinci ile mümkün ki yaşayıp göreceğiz, patroncularmı yaman, emekçilermi boyun eğmeyen.

Taksim tüm yasaklamalara rağmen bu yıl özellikle 1 Mayıs Alanı olarak ilan edilmelidir. Ülkenin şu ağır gündeminde eğer ilan edilmiyorsa kim özgürlük anlamında laf üretmişse tekerlemeden öteye gitmemiş demektir. Samimiyetsizlik bu ülkenin emek artellerine işleyen kangren gibidir. Emek sınıfı bunu görür en ağır şekilde değerlendirir.
En son Grup Yorumun İstanbul Konser Yasağı diktatörün korkusunun en belirgin göstergesidir. En büyük korkusunu ise 1 Mayıs Devrim alanı olan Taksim olarak yaşamaktadır.
Şimdi Kılıçdaroğlu bu dediklerimi duysa "böyle şey olabilir mi" diyeceğinden, ankara güven parktaki cami planının altındaki avm de, partisine ait bujiteri mağazası açma fikri onun için hayırlara vesile olabilecek daha olabilir bir süreçtir. Melih gökçeğin de aynı AVM nin umumi helalarına turnike taktırıp tüm kızılayın içine sıçtığı bir cami altında para basacağı gün gibi aşikardır.
YSK nın bile kaseti varmış dedikodusunun döndüğü yıkılası bir sömürü düzeninde yaşamanın tiyatral sahnelere malzeme olmasına kim destek veriyorsa pınarından, katar milliyetçisi rize evetçisine kadar bu halkın emekçilerinin düşmanlarıdır. En alçak düşmanıda patron sendikacılığıdır. Ben domates üreticisi olsam bu denyoları nerde görsem başlarından aşağı kasa kasa domates dökerim ulan emeğimizi hiç ettirmek sizemi düştü bürotıme kıçlılar diye.
Çay hazır
Gelin konuşalım şu Taksim meselesini.

( Bu arada BKM oyuncularının yeni filmi kolonya cumhuriyeti güzel filim gidin güleriz ağlanacak halimize gibisinden iyi seyirler. Adamlar birileri gibi mızmızlanmıyorlar, işin bir yerinden mizah üretip düzene çomak sokuyorlar. Bilirsiniz karikatürcülük de bu ülke insanının düşünce inceliğidir. O da yasak bu da yasak, direnmezsen yakında nefes alman bile yasaklanır bu ülkede. Hayırın çöpe gitti bari onurun gitmesin.)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder